Hipnoza – klucz do rozwiązania Twoich problemów

Hipnoza jest znana od wielu lat jako jedna ze skutecznych metod leczenia. Dzięki niej, wielu pacjentów może odmienić swoje życie. Będąc w stanie hipnozy, wyciszamy się i relaksujemy. Hipnoza polega na wniknięcie w najgłębsze sfery naszego życia – w podświadomość. Podczas terapii, nasza podświadomość jest bardzo podatna na sugestie i polecenia. Pacjent pozostaje świadomy przez cały czas trwania terapii i kontroluje wszystko, co dzieje się w gabinecie. Jest to dowód na to, że hipnoza stanowi całkowicie bezpieczną metodę leczenia – my polecamy hipnozę w Sempergo.

Doskonałe samopoczucie z pomocą hipnoterapii

W jakim celu przeprowadza się hipnozę i dla kogo jest ona wskazana? – Otóż, pacjenci uczęszczający na hipnoterapię mają różne cele:

  • Pozbycie się nawyków,
  • Uzdrowienie umysłu,
  • Pokonanie depresji czy lęków,
  • Zyskanie zdrowszego poglądu i spojrzenia na dawne i teraźniejsze sprawy,
  • Odnalezienie problemu i jego przyczyn,
  • Pozbycie się uzależnień.

Trzeba dodać, że hipnozę wykorzystuje się często w celu pozbycia się traumatycznych przeżyć.Główną zaletą hipnozy jest jej skuteczność. Dziś, wiele osób ma wciąż sceptyczne nastawienie jeśli chodzi o hipnoterapię. Trzeba jednak pamiętać, że leczenie hipnoterapią odbywa się na działaniu na głębsze sfery umysłu. Stan jaki osiągamy podczas hipnozy, jest zbliżony do tego, jaki możemy osiągnąć podczas codziennych czynności. Hipnoza pozwala na dostęp do naszej podświadomości. Dzięki temu, możliwe jest pozbycie się bolesnych wspomnień, między innymi poprzez ich modyfikację. Poza tym, w stanie hipnozy, terapeuta pomoże nam wypracować nowe, pozytywne nawyki. Stan, w jakim się znajdujemy podczas hipnozy, sprzyja zmianom. Zmiany, jakie dokonują się  w naszym umyśle, są bezpieczne i nie wpływają na pozostałe sfery naszego życia.

Kto przeprowadza hipnoterapię?

Dziś, coraz częściej możemy skorzystać z pomocy hipnoterapeutów. Są to osoby, które do perfekcji opanowały metody leczenia za pomocą hipnozy. Hipnoterapeuta musi mieć odpowiednie podejście do każdego pacjenta, a jego celem zawsze powinno być niesienie pomocy. Jeśli zastanawiamy się nad wizytą u hipnoterapeuty, należy pamiętać, że najlepiej jest wybrać osobę posiadającą certyfikaty i szkolenia. Hipnoza to bezpieczny stan, jednak istotne jest posiadanie ogromnej wiedzy na jej temat oraz doświadczenie.

Warto dodać, że osoba zajmująca się hipnozą, zapewni nam pełną dyskrecję oraz poszanowanie dla naszej przeszłości i różnych wydarzeń. Hipnoterapeuta również informuje nas o metodach, jakie zostaną przeprowadzone. My, jako pacjenci, wyrażamy zgodę na użyte przez terapeutę metody. Nic więc nie odbywa się wbrew naszej woli. Hipnoterapeuta podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Przed spotkaniem, należy omówić wszystkie problematyczne kwestie, które będą poruszane podczas terapii. Dodatkowo, zadaniem hipnoterapeuty jest wyjaśnienie stosowanych metod i ich skuteczności. Pacjent musi wyrazić zgodę na zastosowanie konkretnej metody.