Funkcjonalne meble kuchenne – znajdziemy takie?

Aranżując wystrój kuchni należy uwzględnić to aby przypadła do gustu osobom użytkującym ją najczęściej. Oto niektóre zapytania na które warto sobie odpowiedzieć jeszcze na samym początku aby projektowanie kuchni odbyło się efektywnie i odpowiadało naszym potrzebom.

1) Kuchnia zamknięta (za drzwiami w oddzielnym pomieszczeniu) czy kuchnie Kraków otwarta (połączona z salonem)?

2) Jaki układ sprzętów byłby najwygodniejszy?

– wyposażenie powinno się ustawić tak, aby osobom było najdogodniej. Dopuszcza się układ w kształcie litery L (na długości dwóch sąsiednich ścian) gdzie na jednej z nich umieszczony będzie zlewozmywak i lodówka a na następnej kuchenka. Inną ewentualnością jest rozmieszczenie w kształcie litery U (trzy ściany sąsiadujące ze sobą) gdzie zlewozmywak, lodówka oraz kuchenka znajdą się na innej ścianie.

3) Jaki blat, szafki i oświetlenie wybrać?

– styl uzależniony jest wyłącznie od własnych upodobań, może być zarazem modernistyczny jak i produkcyjny. Szafki powinny być tak dobrane aby można w nich było umieścić część sprzętów m.in. garnki, szybkowary, zastawę itp.Pamiętajmy, że meble kuchenne Łódź powinny pasować do wystroju całego wnętrza.

1300786_kitchen

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu!

4) Na jaką kolorystykę mebli warto się zdecydować?

– rekomenduje się meble w odcieniach białego, delikatnego beżu i écru, które czynią ją czystą i przyjemną.

5) Jakie miejsce wybrać na lodówkę/szafkę do przechowywania żywności?

– poleca się umieszczać te sprzętu niedaleko wejścia do kuchni. Ponad to w pobliżu któregoś z tych sprzętów musi zostać wygospodarowane specjalne miejsce do wypakowania zakupów aby łatwiej było je do nich wkładać.

6) Jakie będzie odpowiednie miejsce na zlewozmywak?

– warto umieścić go w pobliżu lodówki i przestrzeni do rozpakowania żywności. Dodatkowo pod zlewozmywakiem musi znaleźć się przestrzeń na kosz na śmieci.

7) Jakie miejsce będzie odpowiednie na blat roboczy?

– najlepiej po przeciwnej stronie niż lodówka i zlewozmywak. Zalecana jego długość wynosi 80 cm a czasami nawet więcej, tak aby można było umieścić na nim sprzęty AGD w tym czajniki, mikrofale itp.

8) Gdzie umieścić kuchenkę/piecyk?

– zaleca się umieścić ją na sam koniec oraz ustawić w bliskiej odległości od blatu roboczego. Należy pamiętać aby nad kuchenką i piecykiem założyć okap kuchenny, który będzie absorbował dobywające się podczas gotowania aromaty.