Drzwi drewniane – czyli jak wyróżnić swój dom wśród innych

Drzwi do domu to przecież jego wizytówka. To pierwszy element, który przykuwa uwagę każdego gościa, dlatego warto przemyśleć tą decyzję, wybierz solidne drzwi, które przez wiele lat będą cieszyły oko i stają się praktyczne. Do wyboru klienci mają tak naprawdę całą gamę materiałów, na które mogą zdecydować się podczas wyboru drzwi. Wśród surowców wyróżnić można aluminium, stal, plastik, a przede wszystkim ten najpopularniejszy czyli – drewno.

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi drewniane?

Jak wiadomo, drewno to stosunkowo drogi surowiec, który sprawia, że cena drzwi staje się o wiele wyższa. To główny problem, który zastanawia osoby projektujące swój idealny dom. Zdecydowanie warto zaznaczyć, że drewno cechuje się wieloma cennymi właściwościami, takimi jak przykładowo trwałość, solidność oraz ponadczasowy styl, który jednocześnie sprawia, że drzwi drewniane to super dodatek do domu o różnym stylu, bez względu na to, czy jest to styl nowoczesny, czy nawet klasyczny domu. Drewno to całkowicie naturalny materiał, który od lat wykorzystywany jest w budownictwie oraz meblarstwie. Jeżeli zadbamy o jego odpowiednią konserwację, będzie mogło służyć nam przez wiele lat bez żadnego uszczerbku. To świetna wiadomość dla osób, które cenią nie tylko ponadczasowy styl, ale także inwestycje, które zwracają się przez kolejne lata.

Styl zawarty w drewnianych drzwiach

Aktualnie producenci drzwi wewnętrznych drewnianych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, tworząc wysokiej jakości drzwi w wielu wzorach oraz kolorach. Każdy bez wątpienia znajdzie coś, co następnie wpadnie mu w oko. Drzwi mogą zostać wcześniej wykonane z orzecha, czereśni oraz z popularnych drzew, takich jak przykładowo buk, dąb i sosna. W zależności od twardości drewna można wykonywać w nich na życzenie klienta specjalne żłobienia, które perfekcyjnie prezentować się będą na tle klasycznego wnętrza.

Najwyższa jakość drzwi drewnianych

Drzwi drewniane cechują się wysoką jakością oraz ponadczasowym stylem, który może wpisać się w styl domu nowoczesnego, a nawet klasycznego. Budowa drzwi zdecydowanie uzależniona jest od miejsca ich przeznaczenia. Zupełnie inaczej wykonane zostaną drzwi, które mają zostać wstawione w środku domu, a jeszcze inaczej będą wykonane drzwi wstawione w miejsce tych wejściowych. Często ramy drzwi wykonywane są z tak zwanej klejonki różnych drzew, przykładowo iglastych i z drewna egzotycznego. Klejonki wykonywane są najczęściej z 3 warstw drewna, co następnie gwarantuje ich doskonałą jakość oraz ponadczasowy styl.

Worowa izolacja cieplna

Drzwi plastikowe, a także aluminiowe nie zapewniają w domu odpowiedniej izolacji cieplnej. Często zdarza się bowiem tak, że pod wpływem czynników zewnętrznych, takie produkty najzwyczajniej zmniejszają swój kształt i zaczynają przepuszczać powietrze z zewnątrz do samego środka domu. Wiążę się to z koniecznością pokrycia dodatkowych kosztów w celu późniejszego ogrzania budynku.

Czy drzwi wejściowe wykonane z drewna to dobry pomysł do domu? Choć cena i ich styl zależą od subiektywnej oceny klientów, nie można podważyć faktu, iż drzwi wejściowe drewniane zapewniają idealną izolację termiczną. Dodatkowo pochłaniają one liczne dźwięki i są odporne na zmienne i często niebezpieczne warunki otaczającego nas środowiska. Zapewniają one komfort życia i pełne bezpieczeństwo domowników.

Bezpieczeństwo mieszkańców domu

Do jednych z najistotniejszych funkcji drzwi wewnętrznych należy ochrona przed włamywaczami. Drzwi drewniane zapewniają idealną ochronę, ponieważ większość dostępnych na rynku produktów została wzmocniona w specjalne systemy antywłamaniowe oraz zabezpieczenia. Warto zapytać o to sprzedawcę przy dokonywaniu zakupu drzwi.