Czym zajmuje się agencja social media?

Marketing w internecie często przyjmuje różne formy. Może to być reklama w Google lub szereg działań dotyczących pozycjonowania strony www. W dobie prężnie rozwijających się social mediów istnienie w sieci wydaje się być oczywiste, zaś aktywna obecność na portalach społecznościowych pozwala pozyskać nowych klientów oraz zbudować pozytywną relację z tymi już istniejącymi.

Kiedy jednak w przedsiębiorstwie zaczyna brakować czasu na tego typu działania, warto zlecić to specjalistom.

Agencja social media –na czym polega budowanie wizerunku firmy?

W naszym kraju działa co najmniej kilkaset agencji social media. Z definicji zajmują się one komunikacją na zlecenie swoich klientów w kanałach społecznościowych. Posiadanie konta firmowego na Instagramie, Linkedin czy Twitterze oraz prowadzenie fanpage’a na Facebooku stało się normą i pozwala zwiększyć rozpoznawalność marki, a co najważniejsze – poprawia kontakt oraz zacieśnia więzi z odbiorcą.

Czym zajmuje się profesjonalna agencja social media?

Jak sama nazwa wskazuje, agencja social media zajmuje się prowadzeniem komunikacji dla swoich klientów za pośrednictwem stron firmowych na portalach społecznościowych. Profesjonalne agencje social media przygotowują treść i grafiki, a dodatkowo zajmują się moderacją – reagują na komentarze odbiorców, odpisują na ich wiadomości, a w razie potrzeby przekazują dane do dalszego kontaktu. Dobra agencja marketingowa będzie również natychmiast reagować w przypadku kryzysu lub jeszcze wcześniej, kiedy możliwe jest zapobieganie mu. Zastój na fanpage’u może mieć różne źródło – niekiedy spowodowane jest kilkoma negatywnymi recenzjami czy komentarzami. Niezwykle ważne jest, by w takich sytuacjach odpowiadać możliwie jak najszybciej. Warto także dodać, że obsługa social mediów to nie tylko wpisy, ale również wszelkie działania wokół – na przykład tworzenie reklam oraz konkursów.  

agencja social media warszawa

Agencja social media Warszawa zajmie się prowadzeniem profili Twojej firmy w mediach społecznościowych, co pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki oraz poprawi kontakt z Klientami.

Jak wybrać najlepszą agencję marketingową?

Aby wybrać rzetelną i dobrze prosperującą agencję social media warto dokładnie przejrzeć oferty różnych firm na rynku, a potem umówić się na spotkanie. W tym fachu nieoceniona jest przede wszystkim wiedza oraz doświadczenie w branży. Od profesjonalnej agencji marketingu społecznościowego należy wymagać przede wszystkim strategii, a w drugiej kolejności odpowiedniej kreacji. Specjaliści agencji muszą umieć zidentyfikować problem i wyzwania stojące przed ich klientem. Powinni zaproponować kierunki strategiczne, którymi powinna iść komunikacja, a następnie znaleźć kreatywne pomysły na przekazanie kluczowych informacji, które skutecznie wesprą biznes.

Ile kosztuje prowadzenie mediów społecznościowych?

Stawki w poszczególnych agencjach marketingu społecznościowego potrafią wyraźnie się od siebie różnić. Podczas wyboru właściwej, o dobrej renomie agencji social media nie należy brać pod uwagę tylko kwestii budżetowych, a przede wszystkim opinię innych klientów oraz doświadczenie na rynku pracy. Stawki różnią się od wielu czynników, począwszy od branży, produktu czy grupy docelowej przez reputację agencji. Można przyjąć, że dla niewielkiej firmy z małym budżetem (1-2 tys.) koszt obsługi social media wynieść powinien około 1-3 tys. zł. Przy większych budżetach koszt może wzrosnąć od 5-8 tys. do nawet 10 czy 12 tys. przy dużych, globalnych kampaniach. Najlepiej jednak samodzielnie skontaktować się z wybraną agencją i zapytać o wycenę.