Czy warto zainwestować w garaż blaszany drewnopodobny?

Wybór garażu na własnej posesji bądź działce jest niezwykle ważny, szczególnie jeśli chodzi o jego dopasowanie do estetyki otoczenia oraz indywidualnych wymagań klienta. Warto pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów garaży oraz materiałów, z których mogą być wykonywane.

Największą popularnością cieszą się obecnie garaże, które są wykonywane z blachy, potocznie zwane blaszakami. Wynika to z ich niskiej ceny oraz stosunkowo prostego montażu, który łącznie z wylaniem fundamentów może zamknąć się w ciągu kilku dni roboczych. 

Rodzaje garaży dostępne na rynku

Obecnie klienci mogą wybierać garaże z rozbudowanej oferty producentów, którzy wykonują je zarówno z materiałów sztucznych jak i naturalnych. Garaże wykonywane np. z drewna nie są tak popularne jak pozostałe ich rodzaje, ponieważ wymagają okresowej konserwacji oraz nieco większych nakładów finansowych, potrzebnych na ich wykonanie oraz montaż. Warto także zwrócić uwagę na to, iż ten typ pomieszczeń jest bardziej podatny na uszkodzenia oraz mniej odporny na warunki atmosferyczne. Do podstawowych rodzajów garaży należy także zaliczyć najpopularniejsze z nich, czyli blaszane. Są one wykonane z blachy oraz stalowych profili, które pozwalają utrzymać całą konstrukcję w odpowiedniej pozycji. Opisując ten typ „hangarów” można wyróżnić ich wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne panujące zarówno w miesiącach zimowych, jak i letnich. Dodatkowo niska cena blaszaków wpływa na ich popularność oraz częstszy wybór przez konsumentów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż garaże blaszane posiadają wiele swoich pochodnych, dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom. 

garaż ogrodowy

Garaż drewnopodobny czy zwykły blaszak?

Z pewnością każdy konsument, który jest na etapie zakupu odpowiedniego rodzaju garażu staje przed wyborem tradycyjnego blaszaka oraz jego nowszego i bardziej zaawansowanego technologicznie garażu drewnopodobnego. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Oczywiście należy pamiętać, iż oba rodzaje są odporne na trudne warunki atmosferyczne oraz są niezwykle proste w montażu. Podstawową różnicą może być ich cena, która w przypadku drewnopodobnych wyrobów, może być znacznie wyższa ze względu na zastosowanie lepszych jakościowo materiałów oraz nowszych technologii na etapie produkcyjnym. Zadając sobie pytanie, który rodzaj garażu wybrać warto zwrócić uwagę na otoczenie, w którym będzie zamontowany. Jeżeli jest to przydomowa posesja, na której wygląd nie odgrywa aż tak ważnej roli to dobrym wyborem będzie tańszy, blaszany garaż o zwykłym srebrnym wyglądzie. Jeżeli jednak ważna jest estetyka oraz dopasowanie się obiektu do otoczenia to zdecydowanie lepszym wyborem będzie drewnopodobny garaż, który może być dostosowany wedle upodobań nawet najbardziej wymagającego klienta. Plusem wyboru drewnopodobnego garażu jest także jego większa wytrzymałość ze względu na zastosowanie nowszych rozwiązań technologicznych oraz lepszych jakościowo materiałów do produkcji. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie zawsze może okazać się atrakcyjne cenowo, dlatego dla osób, które szukają oszczędności można polecić tradycyjny garaż blaszany, który równie dobrze spełni swoją funkcję. 

Dbając jednak o estetykę otoczenia, najlepszym wyborem będą garaże z blachy drewnopodobnej, których konserwacja nie będzie wymagana przez kilka najbliższych lat, a swoim wyglądem będą one przypominać naturalne garaże wykonane np. z drewna. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu całego obiektu lub przydomowej posesji, na której znajduje się obiekt.