Czy fototapety są modne? Jak dopasować je do nowoczesnego wnętrza?

Dekorując nowe mieszkanie, coraz częściej wybieramy elementy, które będą wyróżniać poszczególne pomieszczenia. Znaczna większość z nas przywiązuje dużą wagę do odpowiedniej prezencji mieszkania. W co warto zainwestować i jakie rozwiązania są uniwersalne? Podpowiadamy.

Spośród ciekawszych przykładów na nadanie wnętrzom ciekawszego wyglądu, jest fototapeta. Na wstępie warto zaznaczyć, że dziś fototapety znacznie różnią się od tych, które były popularne kilkanaście lat temu. Obecnie, możemy zamówić fototapetę na materiale, który nada głębi pomieszczeniom. Poza tym, dobre firmy wykorzystują nowoczesne technologie druku, dzięki czemu możemy liczyć na wysoką jakość fototapety oraz na jej trwałość.

Nie można zapomnieć również o tym, że fototapety są dostępne w różnych wymiarach. W zależności od naszych potrzeb, specjaliści dopasują odpowiednią wysokość i szerokość fototapety do konkretnego miejsca. Na rynku dostępne są przeróżne wzory i motywy fototapet, jednak istnieje możliwość wykorzystania swojej grafiki i przesłania jej do firmy tworzącej fototapety.

Wysoka jakość obrazu dzięki nowym technologiom druku

Dzięki postępom technologii, możemy kupić fototapetę i cieszyć się pięknym wyglądem mieszkania przez wiele lat. Dostępne są różne formaty, dlatego fototapetę można dopasować do mieszkania o niskim suficie czy o niestandardowych wymiarach.

fototapeta

Warto dodać, że można dostać fototapety dedykowane konkretnym pomieszczeniom. W zależności od naszego gustu, upodobań czy zainteresowań, możemy wybrać motyw roślinny do łazienki, widok miasta z lotu ptaka do salonu, a do kuchni abstrakcyjną fototapetę w żywych kolorach.

Dziś, najlepszym rozwiązaniem jest zakup fototapety z flizeliną, powłoką PCV lub tzw. tapety blueback. Często wybierana jest fototapeta samoprzylepna. Coraz więcej firm wykorzystuję do druku technologię UV. Ten sposób druku gwarantuje zmywalność oraz odporność materiału na działanie czynników zewnętrznych. Wysokiej jakości fototapeta będzie wytrzymała na wodę, nadmierne działanie słońca czy wysokie/ niskie temperatury.

Jak zaaranżować nowoczesne wnętrze z fototapetą?

Zaaranżowanie wnętrza pozwoli nam wyrazić siebie. Urządzając nowy dom lub dokonując zmian po remoncie, wybierzmy fototapetę, która ożywi pomieszczenie i nada mu charakteru. Nowoczesne mieszkanie zazwyczaj cechuje elegancki minimalizm, przez co nie musimy wybierać dekoracji ograniczając się do 2-3 kolorów.

Nowoczesne wnętrze może dopełniać fototapeta z motywem kwiatów, krajobrazu morskiego czy zachodu słońca. Bardzo często wybierane są fototapety z motywem gór, kropel wody i widoku miasta nocą. Rozwiązanie jakim jest fototapeta cieszy się coraz większą popularnością, przez co możemy liczyć również na dostępność wzorów nietypowych. Do biało – czarnej kuchni warto wybrać fototapetę z motywem związanym z żywnością. Na ścianie mogą widnieć owoce, warzywa czy kawa lub wino.

fototapeta

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym się relaksujemy, dlatego w tym przypadku dobrym rozwiązaniem będą motywy morskie, pustynne czy inne, związane z naturą. Dobrze się sprawdzą fototapety z wzornictwem geometrycznym lub materiałem imitującym jasne drewno.

Salon i sypialnia to wnętrza, do których warto wybrać nieco bardziej stonowane barwy. W nowoczesnym pomieszczeniu na pewno sprawdzą się motywy ceglane, drewniane czy abstrakcyjne, jednak utrzymane w stylu minimalnym.

Pokój dziecięcy z kolei to doskonałe wnętrze, w którym najlepiej jest umieścić motywy zwierzęce lub barwne grafiki bajkowe. Z nowoczesnymi meblami i kolorowymi dodatkami w pokoju dzieci, świetnie się będzie łączyć fototapeta z jednokolorowym wzorem na białym tle.