Co czytać w wolnym czasie by rozwijać swój umysł?

Wielkimi krokami nadchodzi sezon ślubny. W związku z tym zacznie się bieganina związana z prezentami dla nowożeńców. Oczywiste jest, że najlepiej to młodej parze jest dać pieniądze, jednak miło oprócz tego dać jakiś upominek pamiątkowy. W tym celu warto odwiedzić księgarnię katolicką. Skąd ta propozycja? Ponieważ w tego typu miejscu znajduje się mnóstwo pozycji poruszających tematykę małżeństwa, rodziny, rodzicielstwa. Idealna problematyka dla świeżo upieczonego małżeństwa. Poza tym księgarnia katolicka to miejsce nie tylko z książkami, ale również z filmami, muzyką czy dewocjonaliami.

Nie tylko książki

Zatem możliwości wyboru znacznie się zwiększają, ponieważ w sytuacji, gdy nie uda znaleźć się odpowiedniej pozycji książkowej, to zawsze zostają jeszcze inne rzeczy do wyboru. Osobom wierzącym można kupić obraz czy figurkę Świętej Rodziny, a tym będącym trochę dalej od kościoła lepiej zaproponować coś z książek lub filmów. Tak czy inaczej wydaje się, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wiele osób na wstępie wymija wszystkie miejsca opatrzone epitetem „katolicki„. Ludzie są zrażeni do kościoła katolickiego i to pewnie z tego względu tak reagują na tego typu nazwy. Kościół, jak wiele innych instytucji, wiele ma za uszami, ale nie oznacza to wcale, że nie ma nic do zaoferowania, tak jak wspomniane już wcześniej księgarnie katolickie. Jak to się mawia nie należy oceniać książki po okładce.

ksiązki katolickie

Dużo korzystniejsze a zarazem rozsądniejsze byłoby wejść, nawet pomimo wcześniejszych oporów i zobaczyć, czy rzeczywiście jest tak źle. Oczywiście nie chodzi o zapewnienie, że każdy zawsze znajdzie coś odpowiedniego dla siebie w takim miejscu, chodzi raczej o wskazanie drogi postępowania, a być może nawet o pokazanie alternatywy dla innych, bardziej oklepanych miejsc, w których prezentów ślubnych się poszukuje. Szczególnie, że księgarnia katolicka to nie tylko pozycje poruszające tematykę stricte religijną. Owszem, jest jej dużo, ale to nie jest jedyny temat, którym interesują się katolicy. Jak zostało wcześnie wspomniane, są tam też pozycje z dziedziny psychologii, różne poradniki, zdarzają się też książki kucharskie. Wybór jest ogromny. Dodatkowo można znaleźć naprawdę wiele książek fabularnych, powieści, które zapierają dech w piersiach, ale także bogatą ofertę najróżniejszych filmów – wybór książek chrześcijańskich pozwala każdemu fanowi literatury odnaleźć pozycję dla siebie. Na pewno każdy zdążył zauważyć, że ostatnio nastąpił niejako wysyp filmów o tematyce religijnej. Można nawet mówić o pewnego rodzaju rozkwicie katolickich filmów. Kiedyś wszystkim tego typu obrazu kojarzyły się z żywotami świętych, dziś nadal nie brakuje pozycji opowiadających historię świętego ojca Pio, Franciszka i Klary i wielu innych, które zasługują na uwagę odbiorców, jednak coraz więcej powstaje ekranizacji poruszających rolę wiary w życiu społecznym, prześladowań kościoła w różnych miejscach świata czy po prostu filmy dokumentalne zahaczające o fundamentalne wartości ludzi wierzących. Najciekawszymi pozycjami to Cristiada, The Human Expierence czy Zakazany Bóg. Z tego wniosek, że naprawdę warto od czasu do czasu zajrzeć do księgarni katolickiej, bo wiele rzeczy można tam znaleźć.