5 pomysłów na przyjemne spędzenie weekendu majowego

Weekend majowy to czas, kiedy wiele osób decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy. Warto więc odpowiednio wcześnie zaplanować sobie, w jaki sposób i w jakim miejscu chcemy spędzić ten wolny czas, aby nie mieć później problemu z brakiem miejsc noclegowych czy też brakiem miejsc w samolotach, pociągach czy innych środkach masowego transportu. 

Wyjazd nad jezioro lub rzekę

Weekend majowy to czas, kiedy pogoda jest już zazwyczaj bardzo ładna, a temperatura osiąga bardzo przyjemny i komfortowy poziom. To wszystko sprawia, że chce się więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, a nie ma chyba lepszego miejsca na to niż jezioro lub rzeka. Jest to bardzo prosty i niedrogi sposób na miłe spędzenie weekendu majowego. 

Osoby, które lubią biwakowanie, mogą także skusić się na zabranie namiotu i spędzenie kilku nocy na polu namiotowym przy jeziorze lub rzece. Świetną atrakcją mogą być też spływy kajakowe, a dla miłośników wędkarstwa weekend majowy nad rzeką lub jeziorem z pewnością również będzie znakomitym rozwiązaniem. Ponadto szum wody i klimat panujący nad wodą pozwala się skutecznie zrelaksować i nabrać sił podczas tego długiego weekendu. 

Wschód słońca na szczycie góry

Góry to kierunek, który wybiera spora ilość osób, szczególnie podczas weekendu majowego. W Polsce mamy wiele różnych pasm górskich, które różnią się od siebie charakterystyką, wysokością i trudnością. Z tego względu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Należy jednak pamiętać, że podczas takich długich weekendów góry są bardzo oblegane przez wiele osób, dlatego chcąc wynająć jakiś nocleg, trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie. Samo chodzenie po górach można w skuteczny sposób urozmaicić np. o podziwianie wschodu słońca na szczycie góry. Aby mieć okazję zobaczyć taki spektakl, trzeba wstać odpowiednio wcześnie rano lub przenocować w schronisku w górach. Takie poświęcenie jest jednak tego warte, ponieważ widoki podczas wschodu słońca na szczycie góry są niezapomniane, a decydując się na tak wczesne wyjście w góry, można praktycznie całkowicie ominąć wszystkich ludzi i mieć góry tylko dla siebie. 

City Break

City Break to szczególnie w ostatnim czasie bardzo często spotykane hasło, które można znaleźć w różnych ofertach turystycznych. Wiele osób jednak pomimo tego, że spotkało się już z tym określeniem, to nie do końca rozumie co ono oznacza. W praktyce City Break to określenie na krótkie, najczęściej weekendowe wyjazdy, których celem jest np. zwiedzanie dużych miast atrakcyjnych turystycznie, zarówno pod względem kulturowym, zabytkowym, jak i rozrywkowym. Jest to więc krótki odpoczynek w innym mieście, który pozwala poczuć panującą tam atmosferę i częściowo odkryć uroki i atrakcje danego miasta. 

Tego typu wyjazd to znakomity sposób na spędzenie weekendu majowego, szczególnie dla osób, które uwielbiają poznawanie nowych miejsc i wolą spędzać czas w mieście niż poza nim.  

Wycieczka po okolicznych muzeach

Wiele regionów w Polsce ma bardzo ciekawą i fascynującą historię, której często nie jesteśmy świadomi. Osoby, które nie lubią aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, mogą zaplanować sobie wycieczkę po okolicznych muzeach. Często właśnie w takich miejscach można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat danego regionu czy też ludzi, który go zamieszkiwali. 

Grill w ogródku

Jednym z prostszych, ale bardzo przyjemnych sposobów na spędzenie weekendu majowego jest zaproszenie znajomych lub rodziny i zorganizowanie grilla. Na to rozwiązanie szczególnie powinny zdecydować się osoby mieszkające w domach prywatnych i mające ogród lub osoby posiadające działki, na których takiego grilla mogą zorganizować. 

Duży grill ogrodowy

Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W pierwszych dniach maja pogoda jest już zazwyczaj bardzo komfortowa i przyjemna co sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Z tego względu warto zorganizować grilla w swoim ogródku i spędzić ten czas z najbliższymi osobami. W tym celu warto zaopatrzyć się w duży grill ogrodowy, który pozwoli na przyrządzenie pysznych dań prosto z grilla.