5 najlepszych marek maszyn rolniczych

Wybierając maszyny rolnicze dla gospodarstwa rolnego warto zwrócić uwagę w stronę zaufanych producentów. Oprócz dużego wyboru modeli, wariantów i wyposażenia maszyn, ogromne znaczenie przy wyborze odegra jakość wykonania, funkcjonalność i wytrzymałość maszyn na wysokie obciążenia, a także wydajność pracy. Współczesne rolnictwo stawia na rozwiązania, które umożliwią wykonanie wielu zadań przy jednym przejeździe przez pole i ograniczenie zużycia paliwa do minimum przy maksymalnej wydajności pracy. Poznaj 5 najlepszych marek maszyn rolniczych, cieszących się popularnością nie tylko w Polsce i Europie, ale i na całym świecie.

Deutz Fahr

Niemiecki producent ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych, maszyn do uprawy zielonki, a także ładowarek teleskopowych znany jest z wyjątkowej jakości, wytrzymałości, wydajności i zróżnicowania swoich maszyn. Tworząc rozwiązania dla małych, średnich i dużych gospodarstw, Deutz-Fahr zdobył popularność w gospodarstwach w całej Europie. Zdecydowanie największą zaletą maszyn produkowanych przez DF jest ogromny wybór modeli – wszystkie maszyny tworzone przez producenta mogą być dopasowane indywidualnie do potrzeb gospodarstwa dzięki wyborowi wariantu w obrębie danego modelu oraz wielu opcjom dodatkowym dostępnym podczas wyboru sprzętu.

Merlo

Grupa Merlo, pod którą podlegają marki maszyn rolniczych „Merlo” i „TreEmme” już od wielu lat specjalizuje się w produkcji i sprzedaży zaawansowanych technologicznie, dopasowanych do potrzeb współczesnego rolnika maszyn rolniczych. Za jedną z kluczowych wartości marka postawiła wydajność, do której dąży tworząc kolejne projekty dostępnych w ofercie maszyn. W ofercie marki pojawiają się m.in. ładowarki kompaktowe i podnośniki teleskopowe, które znajdują zastosowanie w trakcie upraw, sianokosów, a także w sadownictwie, leśnictwie, branży budowlanej i przemysłowej.

Ważnym osiągnięciem marki Merlo jest także Multifarmer – pierwszy na rynku ciągnik z wysięgnikiem teleskopowym, łączący cechy tradycyjnego rolniczego podnośnika i ciągnika. Multifarmer pozwala na wykonywanie wszystkich prac typowych dla branży rolniczej, bez konieczności wykorzystywania kilku maszyn jednocześnie.

SaMASZ

SaMASZ to pierwszy na naszej liście polski producent maszyn rolniczych, którego oferta dociera obecnie do klientów w całej Europie i wielu odleglejszych zakątków świata. Maszyny SaMASZ opierają się o innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie, dzięki czemu postępują z duchem czasu i wymaganiami, jakie stawia rozwijające się stale rolnictwo. Maszyny tworzone przez polskiego producenta skupiają się wokół podstawowych maszyn rolniczych i zielonkowych oraz gamy maszyn komunalnych, które ułatwiają utrzymanie terenów miejskich. Obecnie marka ma w swojej ofercie ponad 200 modeli maszyn rolniczych, zielonkowych i komunalnych, w tym m.in. kosiarki bębnowe i dyskowe, ramiona wysięgnikowe, przycinarki nożycowe, posypywarki, przetrząsacze oraz zgrabiarki.

AGRO-MASZ

Przedsiębiorstwo AGRO-MASZ to kolejny polski producent, którego maszyny rolnicze uznawane są za jeden z lepszych produktów w swojej klasie na rodzimym rynku. Marka istnieje dopiero od 2006 roku, ale w przeciągu ostatnich 15 lat zdołała zdobyć liczne nagrody za wprowadzane przez siebie rozwiązania i innowacyjne projekty maszyn rolniczych. W ofercie pojawiają się przede wszystkim pługi i agregaty, które stanowią główną linię maszyn AGRO-MASZ dopasowaną do potrzeb małych, średnich, ale też dużych gospodarstw rolnych i terenów uprawnych. Dodatkowo marka przygotowuje rozbudowaną ofertę siewników oraz maszyn niezbędnych przy nawożeniu pól.

Sprzęt rolniczy

Inwestycja w maszyny wykorzystywane w gospodarstwie wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego sprzęt rolniczy wybranych marek, w tym AGRO-MASZ warto zakupić u sprawdzonego dostawcy.

Pronar

Listę 5 najlepszych marek maszyn rolniczych zamyka polski producent, marka Pronar, stworzona w 1988 roku i działająca prężnie na polskim rynku maszyn rolniczych po dziś dzień. Marka specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń dla rolnictwa, w tym ciągników, a także dla usług komunalnych i branży transportowej. W ofercie pojawiają się przyczepy rolnicze, maszyny do zbioru zielonek, ciągniki rolnicze, ładowacze czołowe oraz kosiarki.

Wybór marki maszyn rolniczych powinien być zawsze podyktowany potrzebami gospodarstwa, możliwościami finansowymi, ale i wyborem wysokiej jakości i funkcjonalności maszyn. Te najlepsze, cieszące się uznaniem na rynku i pojawiające się na naszej liście marki oferują wiele rozwiązań przystępnych cenowo, stworzonych z myślą o wydajnej uprawie roli bez wydatków na maszyny z najwyższej półki.